Griffin Group nabywa kolejne nieruchomości w centrum Warszawy

1113
Zakłady Graficzne Dom Słowa Polskiego

Zakłady Graficzne Dom Słowa Polskiego

Inwestor wylicytował od Zakładów Graficznych „Dom Słowa Polskiego” dwie działki przy ul. Pańskiej i Miedzianej, o łącznej powierzchni ponad 16 tys. m kw. wraz ze znajdującymi się na ich terenie budynkami.

Nieruchomość graniczy bezpośrednio z posiadanym już przez Griffina terenem, na którym znajduje się centrum handlowe Jupiter. Będzie ono funkcjonowało w obecnym kształcie do połowy roku 2017 roku. Do tego czasu dotychczasowi najemcy będą mogli bez przeszkód kontynuować swoją działalność handlową.
Po zakupie działek przy ul. Miedzianej i Pańskiej inwestor będzie posiadał w tej części Warszawy ponad 4 ha gruntów.
W tym momencie dysponujemy jedną z największych możliwych do komercyjnego wykorzystania powierzchni w centrum miasta – podkreśla Piotr Fijołek, partner w Griffin Real Estate.
Finalizacja transakcji z Domem Słowa Polskiego zaplanowana jest do końca czerwca tego roku.

O GRIFFIN GROUP
Griffin Real Estate został założony w 2006 roku jako platforma do zarządzania funduszami inwestującymi w sektor nieruchomości. Od początku istnienia inwestuje w nie także swój własny kapitał. W marcu 2013 roku Griffin pozyskał inwestora strategicznego – Oaktree Capital Management, z którym współpracuje od 2010 roku. Oaktree jest funduszem hedgingowym wywodzącym się z USA. Posiada biura na całym świecie, zatrudnia ponad 650 osób oraz zarządza środkami w wysokości prawie 90 miliardów dolarów.
Griffin to wiodący inwestor na polskim rynku nieruchomości, który w imieniu zarządzanych przez siebie funduszy, aktywnie lokuje środki w prestiżowe projekty. Celem strategicznym jest zbudowanie w ciągu kilku lat unikatowego portfela nieruchomości. W portfolio grupy Griffin znajduje się obecnie m.in. Hala Koszyki w Warszawie, Dom Handlowy Renoma we Wrocławiu, Supersam w Katowicach oraz inne obiekty biurowe i handlowe, a także działki inwestycyjne.
Griffin wspiera liczne inicjatywy, w tym Fundację Edukacyjną Jana Karskiego.
W obiektach należących do funduszy zarządzanych przez Griffin realizowane są również projekty artystyczne, inicjowane przez Griffin Art Space, instytucję powołaną przez Griffin, aby wspierać sztukę i promować jej obecność w przestrzeni publicznej.

Zdjęcie – źródło Wikipedia