Goodman wybudował pod Koninem centrum logistyczne artykułów FMCG dla market-Detal

1122
Goodman market-Detal

Goodman market-Detal

Goodman wybudował w Krągoli pod Koninem centrum logistyczne o powierzchni 39.700 m kw. dla nowo powstającej sieci handlowej spółki market-Detal.

Nowoczesny i zaawansowany technicznie obiekt, zaprojektowany pod kątem złożonych potrzeb tej sieci, został wybudowany w zaledwie siedem miesięcy. Spółka market-Detal będzie wykorzystywała nowe centrum do dystrybucji towarów do sieci 170 sklepów w całej Polsce.
W styczniu 2015 r. spółka market-Detal zacznie działać w ramach 170 sklepów pod nowym szyldem. Sieć będzie oferować swoim klientom szeroki asortyment świeżych produktów spożywczych. Spółka planuje intensywny rozwój i zamierza otwierać przynajmniej 30 nowych sklepów rocznie, jak również nie wyklucza w przyszłości akwizycji.
Z początkiem 2015 r. uruchamiamy działalność nowej sieci handlowej market-Detal, a zapewnienie nowoczesnego centrum logistycznego jest kluczowe dla powodzenia tego projektu. Realizację tego zadania z pełnym przekonaniem powierzyliśmy firmie Goodman, która wykazała się pełnym zrozumieniem oraz dużą elastycznością wobec naszych potrzeb – mówi Artur Góralczyk, członek zarządu market-Detal ds. Inwestycji i Rozwoju.Sukces inwestycji był możliwy także dzięki zaangażowaniu lokalnych władz, które dały przykład jak modelowo współpracować z inwestorami.
Market-Detal zamierza w nowym magazynie zatrudnić na różnych stanowiskach 400 osób.

Zaawansowany technicznie projekt

Centrum logistyczne wybudowane przez Goodman dla market-Detal obejmuje 38.100 m kw. powierzchni magazynowej oraz 1.600 m kw. powierzchni biurowej. Wyzwaniem przy budowie obiektu było przystosowanie budynku do przechowywania żywności na wielką skalę. W tym celu aż 40 proc. powierzchni magazynowej będzie chłodzona w temperaturze od 0 do 8 stopni C. Dodatkowo w mroźni o powierzchni 1.100 m kw. towar będzie przechowywany w stałej temperaturze -24 stopni C. Wysokość na składowanie towaru sięga 10,8 m, a przeznaczonych na to jest 28.000 miejsc paletowych. Centrum logistyczne zostało wyposażone w 84 doki oraz dodatkowo drogę dojazdową zapewniającą właściwy przepływ towarów.
Kluczowe dla powodzenia inwestycji było dobre przygotowanie projektu zanim jeszcze podpisaliśmy umowę najmu z market-Detal. Znakomita współpraca z lokalnymi władzami przy zabezpieczeniu terenu pod inwestycję pozwoliła na rozpoczęcie budowy zaledwie kilka dni po podpisaniu umowy. Tym samym dzięki zaangażowaniu i sprawnemu procesowi decyzyjnemu lokalnych władz byliśmy w stanie zrealizować zaawansowany projekt w rekordowym czasie i w odpowiedzi na potrzeby klienta – mówi Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią.

Lokalizacja w centrum Polski

Nowe centrum logistyczne market-Detal powstaje w miejscowości Krągola, 11 km od centrum Konina. Dzięki położeniu bezpośrednio przy autostradzie A2 lokalizacja ta zapewnia doskonałe połączenie z siecią dróg krajowych i kluczowymi rynkami zbytu w Polsce.
Jestem pewien, że tak duża inwestycja w naszej gminie przyniesie wiele korzyści wszystkim stronom zaangażowanym w jej realizację. Doskonała lokalizacja oraz kapitał ludzki to czynniki umożliwiające ściągnięcie do nas takich firm jak market-Detal i Goodman. Skala inwestycji niewątpliwie przyczyni się także do rozwoju gospodarczego naszej Gminy oraz zapewni setki nowych miejsc pracy – mówi Ryszard Nawrocki, wójt gminy Stare Miasto, w której leży Krągola.
Przy zakupie gruntu pod budowę centrum logistycznego dla market-Detal pośredniczyła firma doradcza JLL.