Goodman rozpoczął budowę Gliwice Logistics Centre

1076
Goodman Gliwice 1

Goodman Gliwice 1

Goodman rozpoczął budowę pierwszego magazynu o powierzchni 22.500 m kw. w nowym centrum logistycznym Gliwice Logistics Centre. Pierwszym najemcą 9.100 m kw. powierzchni w tym nowoczesnym obiekcie jest Zarys International Group, wiodący producent i dostawca sprzętu medycznego.

Pozostałe 13.400 m kw. budowane jest spekulacyjnie. Przekazanie obiektu planowane jest na I kwartał 2016 r.
W nowym gliwickim centrum logistycznym Zarys wynajmie 8.600 m kw. powierzchni magazynowej i 500 m kw. powierzchni biurowej. Zatrudnienie znajdzie tam ponad 100 osób pracujących przy dystrybucji produktów Zarys w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Nowy magazyn pozwoli firmie zwiększyć jej skalę działalności i umożliwi dalszy rozwój w regionie.
Najem nowej powierzchni magazynowej i biurowej jest wynikiem intensywnego rozwoju firmy i konsekwentnego wdrażania strategii oraz zmian jakie zachodzą w Zarysie. Będziemy kontynuować tę tendencję także w następnych latach. Skupiamy się bardzo intensywnie na polskim rynku, ale coraz istotniejszy staje się eksport na rynki ościenne, stąd inwestycja w nowe powierzchnie magazynowe i biurowe, tak aby spełniać oczekiwania naszych klientów, móc szybciej, taniej oraz z odpowiednim wyprzedzeniem oferować im produkty najwyższej jakości – komentuje Paweł Ossowski, business development manager Zarys International Group.
Zarys oraz kolejni klienci Goodman Gliwice Logistics Centre będą korzystać z technicznego i operacyjnego wsparcia zespołu zarządzania nieruchomościami firmy Goodman. Ponadto centrum objęte będzie specjalnym programem inwestycyjnym Goodmana, którego celem jest utrzymanie obiektu w jak najlepszym stanie.
Współpraca z Zarys jest korzystna dla obu firm i odzwierciedla rozwój ich działalności. Dzięki umowie rozpoczynamy realizację nowego, nowoczesnego centrum logistycznego na tak ważnym rynku jak Górny Śląsk. Mając na uwadze jego strategiczną lokalizację zdecydowaliśmy także o uruchomieniu tam kolejnej budowy spekulacyjnej. Jest to już piąta inwestycja tego typu rozpoczęta w ostatnim czasie przez Goodmana w Polsce – mówi Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią.
Goodman Gliwice Logistics Centre o docelowej powierzchni 51.000 m kw. zlokalizowane jest w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w Podstrefie Gliwice, w sąsiedztwie drogi krajowej nr 88 z bezpośrednim połączeniem z autostradą A1 oraz A4. Dzięki znakomitej infrastrukturze drogowej centrum zapewnia doskonałe połączenie z sześcioma miastami stołecznymi w Europie, znajdującymi się w promieniu 600 km, takimi jak Berlin, Bratysława, Praga, Budapeszt, Wiedeń i Warszawa.
Najnowsze centrum logistyczne Goodman w Gliwicach, którego pierwszym klientem został Zarys jest drugim parkiem firmy w województwie śląskim. Goodman dysponuje również powierzchnią magazynową w Goodman Sosnowiec Logistics Centre, gdzie powstał już nowoczesny magazyn o powierzchni 25 800 m kw. dla firmy logistycznej ILS, należącej do Grupy Inter Cars.