Goodman buduje pod Poznaniem dla Muszkieterów

1007
Goodman Grupa Muszkieterów 2

Goodman Grupa Muszkieterów 2

Grupa Muszkieterów oraz Goodman sfinalizowały transakcję obejmującą 127.885 m kw. powierzchni magazynowo-biurowej. Goodman wybuduje dla Grupy Muszkieterów obiekt magazynowo-biurowy w Swadzimiu pod Poznaniem oraz przejmie jej istniejące obiekty.

Goodman, globalny ekspert w dziedzinie nieruchomości logistycznych i biznesowych, podpisał umowę z Grupą Muszkieterów – największą w Polsce siecią franczyzową w kategorii supermarketów spożywczych oraz typu „dom i ogród” – na budowę nowego centrum magazynowo-biurowego w podpoznańskim Swadzimiu w gminie Tarnowo Podgórne. Ponadto Goodman przejmie budynki magazynowe i biurowe obecnie należące do Grupy Muszkieterów. Transakcja dotyczy obiektów o łącznej powierzchni 127.885 m kw. i pozwoli Grupie Muszkieterów efektywnie zamienić dotychczasowe nieruchomości na nowoczesne budynki o wyższym standardzie.
Goodman wybuduje dla Grupy Muszkieterów centrum magazynowo-dystrybucyjne produktów spożywczych o powierzchni 73.872 m kw. oraz dwukondygnacyjny biurowiec o powierzchni 8.513 m kw., w którym będzie się mieścić nowa główna siedziba firmy. Rozpoczęcie budowy planowane jest na marzec 2014 roku. Magazyn, w którym znajdą się m.in. mroźnie i chłodnie, zostanie przekazany w styczniu 2015 roku, a biurowiec dwa miesiące później. Umowa najmu zostanie zawarta na 10 lat.
Ponadto Goodman odkupi od Grupy Muszkieterów nieruchomość przy ul. Janikowskiej w Poznaniu, na którą składają się obecnie użytkowane przez grupę obiekty magazynowo-biurowe o łącznej powierzchni 45.500 m kw. Goodman przystąpi do remontu i przebudowy tych budynków po przekazaniu Grupie Muszkieterów nowego centrum.
Wybierając partnera do tej inwestycji kierowaliśmy się przede wszystkim jego elastycznością. Goodman zaproponował odkupienie naszych obecnych obiektów, dzięki czemu pokonał swoich konkurentów. Równie ważny był dla nas zespół doskonałych fachowców, którzy wspierali nas swoją wiedzą na wszystkich etapach współpracy. Nowy magazyn będzie wykorzystywany do przechowywania żywności, co z technicznego punktu widzenia oznacza, że przedsięwzięcie to nie należy do łatwych – mówi Philippe Jammes, dyrektor generalny ITM Polska, spółki odpowiedzialnej za reprezentację Grupy Muszkieterów w Polsce.
Nowy magazyn Grupy Muszkieterów powstanie w miejscowości Swadzim, 15 km od centrum Poznania. Dzięki położeniu bezpośrednio przy drodze ekspresowej S11 oraz 10 km od autostrady A2 lokalizacja ta zapewnia doskonałe połączenie z siecią dróg krajowych.
Nasza współpraca z Grupą Muszkieterów jest wyjątkowym przykładem złożonej transakcji pomiędzy deweloperem i inwestorem z jednej strony, a jego klientem z drugiej. Jako grupa, za którą stoi silny kapitał, jesteśmy w stanie uczestniczyć w tak niestandardowych transakcjach, odpowiadając na najbardziej indywidualne potrzeby klienta – mówi Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią.
W transakcji pośredniczyła firma doradcza Colliers International.
Transakcja pomiędzy Goodman i Grupą Muszkieterów jest największą i jednocześnie najbardziej złożoną umową podpisaną w 2013 r. Grupa Muszkieterów szukała nowych wysokiej jakości obiektów magazynowo-biurowych, które pozwoliłyby firmie zwiększyć skalę działalności. Goodman znakomicie wpisał się w te potrzeby. Zaoferował dogodną lokalizację, a także, dzięki silnej pozycji finansowej i elastyczności, przejął obecną siedzibę Intermarche, z której firma nie planowała już korzystać – powiedział Tomasz Kasperowicz, dyrektor Działu Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych w Colliers International.

Goodman w Polsce
Goodman rozpoczął działalność w Polsce w 2005 roku. Obecnie grupa jest właścicielem oraz zarządza nieruchomościami o łącznej powierzchni ponad 375.000 m kw. zlokalizowanymi w całej Polsce i wykorzystywanymi przez takich klientów jak Whirlpool, DHL i Amazon. Ponadto Goodman dysponuje w Polsce działkami, na których może wybudować jeszcze blisko 1.300.000 m kw. powierzchni magazynowej. Grunty obejmują wszystkie kluczowe ośrodki logistyczne na terenie Polski, dzięki czemu Goodman jest w stanie sprostać indywidualnym oczekiwaniom potencjalnych klientów.

Grupa Muszkieterów w Polsce
Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 240 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 202 supermarkety Intermarché i 93 Bricomarché. Muszkieterowie są obecni w 6 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2012 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły ponad 39 miliardów euro.