Francuski koncern inwestuje w Poznańskiem

1113
Jakon dla Hypred

Jakon dla Hypred

W Niepruszewie (powiat poznański) ruszyła budowa nowej fabryki koncernu Roullier. Zakład będzie produkował środki higieny dla przemysłu spożywczego i rolnictwa.

Grupa Roullier – mająca 50-letnie doświadczenie – reprezentowana w Polsce przez Timac Agro Polska i Hypred Polska dostarcza nowoczesne i zaawansowane technologicznie rozwiązania dla przemysłu rolno-spożywczego.
Lokalizacja inwestycji została wybrana nieprzypadkowo. Park Przemysłowy w Niepruszewie, gm. Buk sprzyja rozwojowi dużych koncernów jak i mniejszych graczy. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane na 20.000 mkw., natomiast projektem i realizacją zajmie się firma JAKON, która po raz kolejny zapewnia kompleksową obsługę dla inwestorów zagranicznych w formule zaprojektuj i wybuduj jako generalny wykonawca.
Park Przemysłowy Niepruszewo znajduje się w gminie Buk, ok. 22 km od Poznania, bezpośrednio przy zjeździe z autostrady A2, przy trasie nr 307 Poznań–Nowy Tomyśl. Zarówno dogodna lokalizacja jak i rozwijająca się infrastruktura oraz przychylność władz lokalnych spowodowały bardzo intensywny rozwój strefy aktywizacji w Niepruszewie, gdzie co roku przybywają kolejne obiekty przemysłowe. Swoje zakłady zlokalizowały takie firmy zagraniczne i krajowe jak HEMPEL, CLAAS, FORTITECH, WAVIN, UNIVEG LOGISTIC, JAKON, DASKO, GREEN FACTORY, FFK MOULDS, FORTIS TECHNOLOGY, BANKEN, DANTEX i wiele innych.