Firma Zaparoh inwestuje w PointPark Poznań

1139
pointpark poznan

pointpark poznan

PointPark Properties wybuduje obiekt produkcyjno-magazynowy dla firmy Zaparoh. Inwestycja, realizowana w formule build-to-suit dla producenta i eksportera mebli, powstanie w ramach parku magazynowego PointPark Poznań w podpoznańskich Gądkach.

Jest to pierwsza inwestycja firmy Zaparoh w Polsce. Zaparoh eksportuje wszystkie swoje produkty do krajów Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. W nowym obiekcie będzie zatrudniać ok. 150 osób.
Firma wynajęła łącznie 11.252 mkw., w tym 4386 mkw. powierzchni produkcyjnej, 6201 mkw. magazynowej oraz 665 mkw. biura.
Dokładnie analizowaliśmy potencjalne lokalizacje w regionie Poznania. Ostatecznie podjęliśmy decyzję, że to właśnie PointPark Poznań będzie najlepiej spełniał nasze wymagania pod względem technicznym i będzie odpowiednim miejscem do realizacji długoterminowej strategii rozwoju – powiedział Artur Zakrzewski, prezes zarządu Zaparoh.
PointPark Poznań to park magazynowy, na który składają się 4 istniejące budynki, a jego potencjał to 8 obiektów magazynowych. Całkowita powierzchni parku to 194 569 mkw., w tym możliwość budowy 3 kolejnych obiektów.
W transakcji najemcę reprezentowała agencja Axi Immo.

Źródło: Eurobuild CEE