Fadesa Polnord Polska (FPP) rozpoczyna budowę Osiedla Moderno we Wrocławiu

1180
Moderno Fadesa Polnord

Moderno Fadesa Polnord

Twórcy Osiedla Innova (ul. Nyska/Piękna) przedstawiają swoją drugą inwestycję we Wrocławiu: Osiedle Moderno. Cztery lata od rozpoczęcia budowy Osiedla Innova (531 mieszkań), kiedy osiedle znajduje się już w ostatnim etapie realizacji (112 mieszkań), grupa FPP zaskakuje nas nowym projektem.

Osiedle-Moderno – mieszkania, w których chce się żyć

Nowy budynek składa się ze 158 mieszkań i łączy w sobie wszystkie udogodnienia Osiedla Innova, a zarazem wprowadza nowe, będące efektem sugestii klientów i działu sprzedaży. Wśród tych udogodnień niewątpliwie podkreślić można ilość komórek lokatorskich (113 komórek na 158 mieszkań), ulokowanych w większości na tych samych piętrach, na których znajdują się mieszkania, wspólne pomieszczenia na rowery i wózki dziecięce, panoramiczne okna, plac zabaw dla dzieci i miejsce rekreacji dla aktywnych sportowo klientów. Na osiedlu znajduje się również podziemny parking oraz zamknięte boksy przeznaczone do selektywnej zbiórki odpadów, spełniające kryteria ekologiczne.
Usytuowane w dzielnicy Krzyki, u zbiegu ulic Nyskiej i Pięknej, Osiedle Moderno w naturalny sposób staje się kontynuacją Osiedla Innova, będąc kolejnym budynkiem mieszkalnym na obszarze, który FPP rozbudowuje od 2010 roku. Zaledwie kilka minut dzieli Osiedle Moderno od centrum miasta i od dworca kolejowego Wrocław Główny. W najbliższej okolicy znajduje się kilkanaście supermarketów, hala kupców, przychodnie lekarskie, połączenia autobusowe i tramwajowe. W najbliższym sąsiedztwie osiedla (200 m) znajduje się przedszkole i szkoła.

Pomieszczenia na rowery, wózki dziecięce i komórki lokatorskie na piętrach

158 mieszkań rozmieszczonych jest na czterech kondygnacjach naziemnych w budynku podzielonym na trzy klatki schodowe. Każda z nich składa się z holu wejściowego, w którym znajduje się specjalnie wydzielone pomieszczenie do przechowywania rowerów i wózków dziecięcych. Projektanci osiedla w projekcie uwzględnili 113 komórek lokatorskich, co oznacza, że przynależą one do większości mieszkań. Dużą zaletą jest fakt, że 96 komórek umiejscowionych jest na poszczególnych kondygnacjach, a zatem odległość od mieszkania do komórki to zaledwie kilka metrów.
W większości mieszkań znajdują się duże panoramiczne okna. Natomiast kuchnia z osobnym oknem, dostępna w każdym z mieszkań, pozwala na dowolną aranżację: zachowanie jej jako otwartego aneksu połączonego z salonem lub wydzielenia osobnego pomieszczenia
Na Osiedlu Moderno znajdują się dwa wewnętrzne dziedzińce: jeden z placem zabaw dla dzieci i zielenią; drugi jest miejscem do ćwiczeń dla dorosłych, co należy szczególnie podkreślić, gdyż grupa FPP po raz pierwszy tworzy na terenie zielonym swojej inwestycji miejsce przeznaczone do aktywnego spędzenia czasu dla dorosłych.
W dyskretnym zakątku osiedla usytuowane jest miejsce do selektywnej zbiórki odpadów, spełniające wymogi ochrony środowiska.
Grupa FPP: 2.000 sprzedanych mieszkań, 450 z nich we Wrocławiu

FPP Osiedle Moderno to spółka należąca do grupy FPP (100 proc. udziałów). FPP została utworzona w 2005 roku i działa w Warszawie oraz we Wrocławiu. Charakteryzuje się ograniczonym zadłużeniem i wysoką płynnością finansową. Posiada aktywa o wartości 369 milionów złotych (na dzień 31 grudnia 2013 r.), a jej zadłużenie wobec instytucji finansowych jest znikome (6,9 milionów złotych na dzień 31 marca 2014 r.). Oznacza to, że Osiedle Moderno jest inwestycją bezpieczną i pozbawioną ryzyka dla nabywców mieszkań. Dodatkową gwarancję realizacji inwestycji stanowi umowa finansowania przedsięwzięcia deweloperskiego zawarta z bankiem GETIN NOBLE kontrolującego przebieg inwestycji.
22 stycznia 2014 roku FPP świętowała sprzedaż dwutysięcznego lokalu. Z dwóch tysięcy sprzedanych mieszkań ponad 450 znajduje się we Wrocławiu.

FPP została utworzona w roku 2005, jej akcjonariuszami są hiszpańska spółka MARTINSA-FADESA S.A. (51 proc. kapitału) i polska spółka POLNORD S.A. (49 proc. kapitału). FPP realizuje kilkuetapowo kompleks Ostoja-Wilanów w Warszawie, Osiedle Innova i Osiedle Moderno we Wrocławiu. Oprócz tego FPP posiada w Polsce tereny wystarczające na budowę ponad 1000 mieszkań. Od początku działalności FPP sprzedała ponad 2.000 mieszkań z czego ponad 1.700 przekazała do użytkowania. W roku 2013 FPP sprzedała 349 mieszkań, oddała do użytkowania 252 lokale mieszkalne i osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 93,4 miliony zł.