Erbud zrealizuje hotelową przebudowę kina Neptun

1099
Hampton by Hilton

Hampton by Hilton

Firma została wybrana na generalnego wykonawcę przebudowy kina Neptun w Gdańsku. W zmodernizowanych kamienicach powstanie hotel Hampton by Hilton.

Inwestorem projektu jest firma Capital Park. Łączna wartość kontraktu zawartego z Erbudem wynosi 38,2 mln złotych.
Zgodnie z zapisami umowy budowa obiektu ma rozpocząć się 7 stycznia br. Inwestycja potrwa maksymalnie 22 miesiące.
Kino Neptun znajduje się przy ul. Długiej i Piwnej w Gdańsku. To centrum Gdańska, niecały kilometr od dworca głównego. 156 pokoi gościnnych Hampton by Hilton Gdansk Old Town będzie częścią większego obiektu usługowego. W budynku, poza hotelem, będą znajdowały się również sklepy, kino oraz przestrzeń do odpoczynku i rekreacji. Wszystko w bezpośrednim sąsiedztwie gdańskiego Starego Miasta.
W gdańskim Hampton by Hilton oprócz pokoi hotelowych będzie miejsce na fitness, dwie sale konferencyjne i podziemny garaż dla 34 aut. Projekt autorstwa pracowni AGK Architekci ma stanowić unikatowe połączenie tkanki historycznej i nowoczesnej architektury.
Za realizację projektu odpowiedzialna jest Grupa Capital Park, która podpisała z VHM Hotel Management umowę dzierżawy nieruchomości przy ulicach Piwnej i Długiej w Gdańsku. Firma VHM Hotel Management będzie operatorem obiektu.

Źródło: Propertynews.pl