Echo Investment realizuje projekt mieszkaniowy Nowy Mokotów

1143
Nowy Mokotów 03

Nowy Mokotów 03

Spółka Echo Investment rozpoczęła realizację nowoczesnego projektu mieszkaniowego Nowy Mokotów, zlokalizowanego w Warszawie przy ul. Konstruktorskiej.

 

Projekt Nowy Mokotów powstaje przy ulicy Konstruktorskiej, w części Mokotowa stanowiącej największą dzielnicę biurową Warszawy. Planowany zespół mieszkaniowy składa się z 6 budynków o zróżnicowanej wysokości (od 5 do 9 pięter) połączonych trzykondygnacyjną bazą.
Osiedle zaplanowano jako autonomiczną jednostkę urbanistyczną z wewnętrznym układem komunikacyjnym, własną przestrzenią sprzyjającą integracji społecznej, zielenią i lokalami pozwalającymi realizować funkcje użyteczności publicznej – np. przedszkole, ośrodek zdrowia, sklepy i usługi. Całość stanowi zamknięty kwartał z wewnętrznym ogrodzonym dziedzińcem dostępnym z czterech stron. Projekt dopełnia starannie rozplanowana zieleń z elementami małej architektury i oświetleniem.
Projekt inwestycji powstał w renomowanej pracowni APA Kuryłowicz & Associates.
Skupiliśmy się na najważniejszych priorytetach zabudowy mieszkaniowej w dużym mieście. Każde takie osiedle musi mieć swój charakterystyczny wyróżnik, który poprzez architekturę pozwala mieszkańcom identyfikować się z tym miejscem. Mamy tu więc do czynienia z willami miejskimi zaprojektowanymi z zachowaniem przestrzenności i indywidualności. Na pewno nie trzeba będzie cały czas żyć życiem sąsiadów, aczkolwiek układ inwestycji będzie sprzyjał integracji – mówi prof. Ewa Kuryłowicz.
Oferta mieszkaniowa adresowana jest przede wszystkim do pracowników okolicznych biurowców. Według Sylwii Pajdo-Pasek, kierownika Biura Sprzedaży Echo Investment w Warszawie:
To miejsce dla osób, które nie chcą tracić czasu i pieniędzy na coraz dłuższe dojazdy do pracy. Dojeżdżający na Mokotów pracownicy biur tracą w drodze codziennie nawet ponad dwie godziny, co wiąże się z kosztem finansowym w wysokości kilkuset złotych miesięcznie i kosztami niemierzalnymi, jakimi są inne niekorzystne zjawiska: ciągłe napięcie, frustracja, niedosypianie i wymuszone ciągłym pośpiechem nieprawidłowe odżywianie. Mieszkanie na Nowym Mokotowie to komfort, który pozwala nam na bezproblemowe dotarcie do biura i zaoszczędzenie czasu, który następnie możemy wykorzystać na zwyczajne przebywanie z rodziną, rekreację lub rozrywkę, bez konieczności rezygnowania z szybkiego dostępu do miejskich atrakcji.
Łącznie w czterech etapach na 4,5-hektarowej działce zostanie zrealizowanych 700 mieszkań. Pierwszy etap to budowa 200 lokali i 220 miejsc parkingowych. Powierzchnia mieszkań będzie się wahać między 30 a 120 mkw. Ceny natomiast między 6,8 a 10 tys. zł brutto za mkw. Lokale z pierwszego etapu mają zostać oddane do użytku w lipcu 2014 roku, a całość projektu zostanie ukończona w ciągu sześciu lat.
Wszystkie mieszkania na parterze wyposażone będą w ogródki, a te na ostatnich piętrach w przestronne tarasy. Właściciele pozostałych mieszkań będą mieli do dyspozycji komfortowe loggie i balkony. Architekci zaprojektowali też przestronny parking podziemny, w którym znajdą się także komórki lokatorskie i pomieszczenia na rowery. Parking wyposażono w system bezpieczeństwa, z którego mogą korzystać również właściciele samochodów z instalacją LPG.
Wszystkie budynki będą w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych. Klatki schodowe wyposażone będą w wygodne, nowoczesne windy połączone bezpośrednio z poziomem parkingu, w którym znajdą się wózki pozwalające na przewóz zakupów do mieszkania. Osiedle będzie ogrodzone, a wejścia do klatek wyposażone w wideo-domofony. Cały kompleks będzie monitorowany i chroniony.
Nowy Mokotów to kolejna inwestycja mieszkaniowa Echo Investment w Warszawie. W aktualnej ofercie inwestora znajdują się luksusowe apartamenty w Klimt House na Starym Mokotowie przy ul. Kazimierzowskiej oraz działki pod zabudowę willową w inwestycji Rezydencja Leśne w otoczeniu Lasu Młocińskiego.