Echo Investment kupiła dawne Browary Warszawskie

1084
Waldemar Lesiak Echo 2

Waldemar Lesiak Echo 2

Spółka Echo Investment nabyła od hiszpańskiego BANCO FINANCIERO Y DE AHORROS, S.A działkę o powierzchni ok. 4,4 hektara znajdującą się w centrum Warszawy, między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną, stanowiącej teren dawnych Browarów Warszawskich.

Wartość transakcji to 42 mln euro. Nabycie aktywów zostało sfinansowane z kapitałów własnych Grupy Kapitałowej.
Echo Investment na nabytej nieruchomości planuje realizację, w okresie 5-7 lat, projektów deweloperskich o szacunkowej łącznej powierzchni 100.000 mkw. Zgodnie z obowiązującym dla tego terenu miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego spółka wybuduje tam zespół biurowy uzupełniony funkcją mieszkaniową. Wstępny, szacunkowy koszt związany z realizacją tych inwestycji wynosi ok. 1 mld zł.
Zakup Browarów Warszawskich to bardzo duży sukces całej organizacji. Proces był długi i trudny; prowadzenie negocjacji z wieloosobowym i zmieniającym się zespołem banku hiszpańskiego, było dużym wyzwaniem, szczególnie, że mieliśmy silną konkurencję w postaci dużych, aktywnych na rynku, a nawet agresywnych inwestorów. Jednak dzisiaj to my mamy olbrzymią satysfakcję z tej spektakularnej akwizycji. Warto podkreślić, że transakcja ta jest konsekwencją przyjętej przez zarząd Echo Investment strategii rozwoju, która zakłada między innymi pozyskiwanie projektów o dużej skali i w najlepszych lokalizacjach – mówi odpowiedzialny za transakcję Waldemar Lesiak, wiceprezes zarządu Echo Investment.