Cushman & Wakefield łączy się z DTZ

1216
Cushman Wakefield logo

Cushman Wakefield logo

Firmy Cushman & Wakefield i DTZ zawarły porozumienie w sprawie połączenia się i przekształcą się w jedną z największych w świecie firm świadczących usługi na rynku nieruchomości – czytamy w komunikacie wystosowanym 11 maja 2015 r. w Chicago i Nowym Jorku.

Połączone firmy będą działać pod słynną marką Cushman & Wakefield. Zapewni im to większe możliwości działania dzięki wysoko wykwalifikowanym pracownikom skupionym na potrzebach i oczekiwaniach klientów. Nowo powstała firma będzie stanowić silną konkurencję we wszystkich sektorach usług i na wszystkich najważniejszych rynkach świata. Właściciele dysponujący odpowiednim kapitałem będą inwestować w dalszy rozwój firmy.
Nowa firma działająca pod marką Cushman & Wakefield będzie osiągać przychody przekraczające poziom 5,5 mld USD, zatrudniać ponad 43.000 pracowników oraz zarządzać nieruchomościami o powierzchni ponad 371,6 mln mkw. w imieniu klientów instytucjonalnych, korporacyjnych i prywatnych. Powstanie rozbudowana platforma kompleksowych usług dzięki połączeniu silnej obecności na rynkach lokalnych i dużej skali działalności w zakresie głównych usług na największych rynkach świata.
DTZ logo
W firmie DTZ cieszymy się, że łączymy się z tak silną marką, jaką jest Cushman & Wakefield. Obie firmy doskonale uzupełniają się pod względem specjalizacji i zakresu geograficznego prowadzonej działalności. Powstanie organizacja o imponującym zasięgu, niezależnie od lokalizacji: w Nowym Jorku, Londynie czy Szanghaju – powiedział Brett White, który obejmie funkcję przewodniczącego rady dyrektorów i dyrektora generalnego nowej firmy. Brett White dodał: – W świadczeniu usług liczy się nie tylko ich zasięg i zakres czy wielkość firmy, lecz także znajomość lokalnych rynków i kompleksowość obsługi. Są to silne cechy zarówno Cushman & Wakefield, jak i DTZ. Pozwolą nam one wyróżniać się w przyszłości.
Brett White ma ponad 30-letnie doświadczenie w branży nieruchomości, a wcześniej pełnił funkcję dyrektora generalnego firmy CBRE.
Ben Gray, wspólny partner zarządzający TPG w Azji, powiedział w imieniu inwestorów (TPG, PAG i OTPP):
Bardzo się cieszymy, że możemy uczestniczyć w jednym z najciekawszych połączeń w branży nieruchomości. Mamy duże oczekiwania związane z nowym rozdziałem w historii firmy Cushman & Wakefield i jesteśmy gotowi wspierać tę wiodącą globalną markę w dalszym rozwoju w oparciu o nasze relacje, energię i kapitał.
Edward C. Frost, prezes i dyrektor generalny firmy Cushman & Wakefield, stwierdził:
W ostatnich 18 miesiącach znacząco umocniliśmy swoją pozycję na rynku. Dzięki zawartej transakcji firma Cushman & Wakefield będzie mogła zaoferować klientom z całego świata jeszcze większą wartość korzystając z rozbudowanej i wzmocnionej globalnej platformy usług. Nowa firma będzie w stanie zaproponować klientom najlepszą ofertę na rynku, aby lepiej pomóc im w osiąganiu celów, a także zapewnić wyjątkowemu zespołowi pracowników Cushman & Wakefield korzystne perspektywy.
Po zakończeniu fuzji Carlo Barel di Sant’Albano, który obecnie pełni funkcję dyrektora generalnego firmy Cushman & Wakefield na świat i region EMEA, obejmie wyższe stanowisko w globalnej strukturze kierowniczej. John Santora, dyrektor generalny firmy Cushman & Wakefield w Ameryce Północnej, zostanie dyrektorem operacyjnym i dyrektorem ds. integracji, a globalny dyrektor generalny firmy DTZ Tod Lickerman obejmie funkcję prezesa globalnej spółki.
W wyniku fuzji Cushman & Wakefield stanie się wiodącą globalną firmą świadczącą usługi na rynku nieruchomości komercyjnych we wszystkich sektorach usług i we wszystkich najważniejszych lokalizacjach świata. Dzięki koncentracji na klientach, wytrwałości i przedsiębiorczości wysoko wykwalifikowanych pracowników zarówno Cushman & Wakefield, jak i DTZ, nowy podmiot będzie w stanie korzystać z większych zasobów na całym świecie, aby zapewnić klientom wyniki na najwyższym możliwym poziomie.
Mówiąc o jednej z największych w Europie giełdowych firm inwestycyjnych EXOR, która posiada 80,1 proc. udziałów w Cushman & Wakefield, David Bonderman, partner-założyciel TPG, powiedział:
Wysoki potencjał uzyskany dzięki połączeniu obu firm byłby niemożliwy bez wsparcia EXOR i odpowiedniego pozycjonowania firmy Cushman & Wakefield w ostatnich 8 latach. EXOR osiągnęła wielki sukces stawiając na rozwój firmy, która tak dobrze funkcjonuje. Dzięki połączeniu z DTZ firma Cushman & Wakefield zwiększy swoje możliwości dalszego wykorzystywania trendów wzrostowych na rynkach nieruchomości całego świata. Cushman & Wakefield jest jedną z najsilniejszych międzynarodowych marek nieruchomościowych i cieszymy się, że możemy uczestniczyć w ekspansji tak znakomitej firmy.
Transakcja połączenia zostanie sfinalizowana do końca bieżącego roku i podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia.