Colgate inwestuje 102,5 mln zł w rozbudowę zakładu w Świdnicy

1087
Colgate Swidnica

Colgate Swidnica

Amerykański koncern Colgate-Palmolive rozpoczął rozbudowę fabryki w Świdnicy.

Przygotowania do rozpoczęcia projektu trwały przez ostatnie miesiące. Najpóźniej do końca 2015 r. Colgate zainwestuje w rozbudowę zakładu co najmniej 102,5 mln złotych oraz zatrudni minimum 80 nowych pracowników. Te nakłady mogą być większe, co udowodnił przedsiębiorca przy realizacji dotychczasowych inwestycji.
Fabryka pasty do zębów Colgate-Palmolive w Świdnicy oficjalnie została otwarta 1 lipca 2008 r. Spółka deklarowała wówczas zatrudnienie minimum 400 osób i inwestycję rzędu 160 ml zł. Obecnie zakład zatrudnia ponad 600 osób, a na inwestycję w Świdnicy przeznaczono ponad 400 mln zł.
Decyzja o rozbudowie zakładu przez firmę Colgate-Palmolive bardzo mnie cieszy, ponieważ wraz z nową inwestycją powstaną kolejne, tak potrzebne, miejsca pracy. To również dobry sygnał w czasie, gdy wiele mówi się o spowolnieniu gospodarczym. Colgate udowadnia, że jest sprawdzonym i wiarygodnym partnerem, który nie tylko wywiązuje się ze złożonych deklaracji, ale zdecydowanie je zwiększa. Co więcej angażuje się również w życie miasta i włącza się w działania charytatywne. To dodatkowe korzyści dla świdniczan – stwierdza Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.
Rozbudowa zakładu Colgate-Palmolive o halę o powierzchni ponad 6 tys. m kw. potrwa według planu do połowy 2014 r. Obecne hale fabryczne zajmują ok. 35 tys. m kw.
Po zakończeniu rozbudowy w świdnickim zakładzie będą produkowane płyny do płukania jamy ustnej, a dodatkowo o 30 procent zwiększy się również produkcja pasty do zębów. Tym samym zakład Colgate-Palmolive w Świdnicy stanie się strategiczną fabryką koncernu w Europie. Decyzja o rozwoju wynika między innymi z dobrej współpracy z władzami Świdnicy.

***

Fabryka Colgate działa na terenie Świdnickiej Podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park. Świdnicka Podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej utworzona została 21 kwietnia 2004 r. i z początkowych 17,49 ha rozrosła się do blisko 160 ha. Firmy działające na jej terenie otrzymały w sumie 20 zezwoleń na działalność. Zainwestowały blisko miliard złotych, a zatrudnienie znalazło blisko 2,4 tysiąca osób.