Centrum Marszałkowska z ostatecznym pozwoleniem na budowę

1025
centrum marszałkowska 3

centrum marszałkowska 3

BBI Development S.A otrzymało ostateczne pozwolenie na budowę inwestycji Centrum Marszałkowska. Nowoczesny biurowiec, będący pierwszym obiektem zintegrowanym bezpośrednio ze stacją metra, zostanie wzniesiony w miejscu dawnego DH Sezam – na skrzyżowaniu dwóch linii podziemnej kolejki.

Obecnie BBI Development S.A jest na etapie prac rozbiórkowych dawnego Sezamu, które potrwają do przełomu roku 2014 i 2015. Uzyskanie ostatecznego pozwolenia na budowę było ostatnim elementem formalnym, który daje spółce zielone światło na realizację inwestycji Centrum Marszałkowska. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, właściwe prace budowlane rozpoczną się w I kwartale 2015 roku i potrwają około 2 lat.
Na czas prac budowlanych wzniesiono specjalną betonową konstrukcję, która pozwoli na bezkolizyjne korzystanie z wejścia na stację II linii metra po jej uruchomieniu.
Uzyskanie ostatecznego pozwolenia na budowę zamyka wieloetapowy proces formalny jaki przeszliśmy w trakcie przygotowywania wymagającego i wyjątkowego projektu jakim jest Centrum Marszałkowska. Będzie to budynek wyróżniający się nowoczesną architekturą, dopasowaną swoimi rozmiarami do koncepcji Ściany Wschodniej, zlokalizowany w najlepszym komunikacyjnie miejscu stolicy z dwiema liniami metra i ulicą Marszałkowską, którą biegną główne linie komunikacji tramwajowej i autobusowej – podkreśla Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development S.A.
Budynek Centrum Marszałkowska powstanie na działce o powierzchni 2920 m kw. i będzie składał się z 10 kondygnacji naziemnych oraz 3 podziemnych. Obiekt zaoferuje łącznie ponad 13,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni usługowo-biurowej, która zostanie wykorzystana na lokale handlowe na poziomach -1, 0 i +1 oraz nowoczesne biura na poziomach od +2 do +9. Dwa najniższe piętra zostaną przeznaczone na parking mieszczący 106 miejsc postojowych. Budynek będzie miał ok. 41 metrów wysokości.
Projekt inwestycji przygotowała pracownia Juvenes-Projekt należąca do grupy BBI Development S.A.