CBRE kupuje firmę VALTEQ

1079
Valteq

Valteq

CBRE rozszerza usługi doradztwa budowlanego w Niemczech poprzez pozyskanie konsultantów budowlanych VALTEQ.

CBRE ogłosił, że jest w trakcie finalizacji zakupu firmy VALTEQ Gesellschaft GmbH (VALTEQ) wraz z jej filiami. VALTEQ, który został utworzony przez obecnych właścicieli, Dr. Thomasa Herr, Dr. Gabriele Lüft i Jürgena Scheins’a, jest wiodącą techniczną firmą doradczą na rynku nieruchomości w Niemczech.

VALTEQ specjalizuje się w sporządzaniu opinii technicznych i środowiskowych dla nieruchomości komercyjnych. Oferuje również usługi technicznego zarządzania aktywami, zarządzanie projektami i nieruchomościami oraz koncentruje się na tworzeniu opłacalnych ekonomicznie rozwiązań technicznych w sektorze zrównoważonego budownictwa.
Po jej zakupie, firma VALTEQ stanie się integralną częścią działu Doradztwa Budowlanego w CBRE zarówno w Niemczech i Europie.
Klientami VALTEQ są wiodący inwestorzy na rynku nieruchomości oraz kluczowi najemcy, zwłaszcza z sektora finansowego. Zespół VALTEQ liczy około 60 profesjonalistów, w którym pracują inżynierowie, architekci, geolodzy i specjaliści techniczni, zgrupowani w 5 oddziałach w Niemczech: w Berlinie, Stuttgarcie, Frankfurcie, Monachium i Norymberdze.
Michael Strong, prezes CBRE na Europę, Środkowy Wschód i Afrykę, powiedział:
Pragniemy dostarczać naszym klientom jak najszerszy wachlarz usług związanych z nieruchomościami. VALTEQ pozwoli nam dodać do listy linii biznesowych w Niemczech nową usługę i równocześnie rozszerzyć usługi doradztwa budowlanego w całym regionie. W najbliższym czasie będziemy mogli oferować naszym klientom w całej Europie najwyższej jakości usługi w zakresie, w jakim świadczy je VALTEQ.
Dr Thomas Herr, prezes VALTEQ, skomentował:
Dzięki dołączeniu do CBRE staniemy się częścią wiodącego na rynku zespołu doradztwa budowlanego i zarządzania projektami, liczącego ponad 2700 specjalistów na całym świecie. W połączeniu z doświadczeniem eksperckim innych linii biznesowych CBRE, daje to fantastyczne możliwości dla naszych klientów i współpracowników.
Transakcja zakupu zostanie zamknięta do końca pierwszego kwartału 2014 i jest w trakcie zatwierdzania przez urząd regulujący w Niemczech.