CBRE będzie doradzać przy sprzedaży Placu Unii w Warszawie

1192
Plac Unii 2

Plac Unii 2

Firma CBRE została wybrana przez Liebrecht & Wood/BBI Development SA na doradcę przy sprzedaży Placu Unii, jednego z najbardziej prestiżowych budynków biurowo-handlowych w Warszawie.

Plac Unii, którego właścicielem jest Liebrecht & Wood/BBI Development SA, uznawany jest za jeden z najbardziej unikatowych projektów nieruchomościowych w Warszawie. Kompleks składa się z nowoczesnej części biurowej oraz galerii handlowej City Shopping.
Plac Unii oferuje 56.800 m kw. całkowitej powierzchni najmu, w tym 41.300 m kw. najwyższej jakości powierzchni biurowej oraz 15.500 m kw. powierzchni handlowej dostępnej w galerii City Shopping zlokalizowanej na niższych kondygnacjach budynku. Kompleks Plac Unii składa się z trzech budynków rozdzielonych pasażami przykrytymi szklanym dachem. Pomiędzy dwoma sześciopiętrowymi budynkami znajduje się 21-piętrowy wieżowiec inspirowany architekturą jednego z pierwszych drapaczy chmur na świecie. Kompleks, który został otwarty w 4 kwartale 2013 roku, zaprojektowano w renomowanej pracowni architektonicznej Kuryłowicz & Associates.
Nieruchomość zlokalizowana jest przy Placu Unii Lubelskiej, jednego z najważniejszych węzłów komunikacyjnych stolicy, łączącego główne ulice: Puławską, Marszałkowską i Waryńskiego. Centralna lokalizacja Placu Unii zapewnia dogodny dostęp do wszystkich środków transportu miejskiego. Dzięki atrakcyjnej lokalizacji kompleksu, również galeria City Shopping staje się jedną z najważniejszych destynacji handlowych w Warszawie.
Marc Lebbe, dyrektor zarządzający Liebrecht & Wood, powiedział:
Plac Unii jest synonimem najwyższej jakości i jedną z największych inwestycji zrealizowanych w Warszawie w ostatnich latach. Wielki potencjał i atrakcyjność nieruchomości pozwoliły nam na wystawienie budynku na sprzedaż. Wolne fundusze wygenerowane ze sprzedaży pozwolą nam na realizację kolejnych projektów charakteryzujących się wysoką wartością architektoniczną i innowacyjnością.
Michał Skotnicki, prezes BBI Development SA, skomentował:
Plac Unii jest uosobieniem strategii BBI Development dotyczącej budowy unikalnych projektów w szczególnie atrakcyjnych lokalizacjach w Warszawie. Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować rynkowi jeden z topowych produktów inwestycyjnych, który stał się już wizytówką tej prestiżowej lokalizacji.
Mike Atwell, senior dyrektor działu rynków kapitałowych w CBRE na Europę Środkowo-Wschodnią, dodał:
Rok 2013 był jednym z najbardziej aktywnych lat na rynku inwestycyjnym w Polsce od 2008. Przewidujemy, że ten trend będzie kontynuowany również w 2014 i kolejnych latach. Polska, zwłaszcza Warszawa, jest nadal najbardziej pożądanym przez inwestorów rynkiem w regionie. Plac Unii to budynek-ikona stolicy i jedna z najbardziej prestiżowych nieruchomości na sprzedaż i przewidujemy duże zainteresowanie ze strony wyselekcjonowanej grupy potencjalnych inwestorów.
CBRE została również wybrana na wyłącznego agenta odpowiedzialnego za wynajem dostępnej powierzchni biurowej w budynku Plac Unii.