Budynek Adgar Plaza A wynajęty w 100 procentach

1091
Adgar Plaza na Mokotowie

Adgar Plaza na Mokotowie

Grupa Adgar podpisała umowę najmu powierzchni biurowej w budynku Adgar Plaza A z firmą z branży transportowo-logistycznej – Geodis Calberson Polsk. Tym samym biurowiec, będący częścią kompleksu Adgar przy ulicy Postępu w Centrum Biznesowym na Mokotowie w Warszawie, jest już w 100 proc. wynajęty.

Obecnie Grupa Adgar skupia się na kompleksowej modernizacji i wynajmie powierzchni biurowej i handlowej w zespole budynków Adgar Park West przy Alejach Jerozolimskich 181 w Warszawie oraz tworzeniu w nim wyjątkowej strefy sportu AdgarFit.
Geodis zajął powierzchnię prawie 700 m kw. na szóstym piętrze 10-piętrowego budynku Adgar Plaza A. Powierzchnia została zaaranżowana w bardzo nowoczesny sposób. 70 proc. stanowi otwarta przestrzeń, natomiast pozostała część biura została podzielona szklanymi ściankami na mniejsze powierzchnie do spotkań czy pracy zespołowej. Co ciekawe, blat recepcyjny w nowym biurze został wykonany według nagrodzonego projektu „ZIG-ZAG” autorstwa Zbigniewa Kostrzewy. W imieniu najemcy pięcioletnią umowę podpisał Bogdan Młynarczyk, dyrektor generalny Geodis Calberson Polska. Grupę Adgar reprezentowali Eyal Litwin, prezes Adgar w Polsce oraz Michael Mevorach, prokurent.
Przy podejmowaniu decyzji dotyczącej wyboru miejsca na nasze nowe biuro zwracaliśmy szczególną uwagę na lokalizację budynku. Stawialiśmy na dogodny dojazd na lotnisko jak i do głównych węzłów komunikacyjnych wiodących na południe, zachód i północ Polski, gdzie Geodis ma swoje oddziały. Doceniliśmy także zaoferowany wysoki standard wykończenia biur jak i powierzchni socjalnych dla pracowników, bliskość klubu sportowego i bogate zaplecze restauracyjne. Zależało nam na stworzeniu jak najbardziej komfortowych warunków pracy dla naszych pracowników – powiedział Bogdan Młynarczyk, dyrektor generalny Geodis Calberson Polska.
Sto procent wynajętej powierzchni w budynku Adgar Plaza A to dla nas duży sukces. Oczywiście nie spoczywamy na laurach i nadal aktywnie pozyskujemy nowych najemców do naszych innych obiektów biurowych, m.in. do kompleksu biurowego Adgar Park West przy Alejach Jerozolimskich oraz kompleksu biurowego przy ul. Konstruktorskiej, który także znajduje się w Centrum Biznesowym na Mokotowie – powiedział Eyal Litwin, prezes Adgar w Polsce.
Oprócz nowego najemcy w budynku biurowym Adgar Plaza A, firma Futurestep, która ma już swoją siedzibę w budynku Adgar Plaza B, zdecydowała się powiększyć biuro i zajmuje teraz ponad 700 m kw. powierzchni.

Adgar Investments & Development Ltd to spółka publiczna działająca w sektorze nieruchomości notowana na giełdzie papierów wartościowych w Tel Awiwie. Należy do Grupy Zur Shamir, jednego z wiodących holdingów działających w branży finansowej, ubezpieczeniowej i nieruchomości. Firma działa na terenie Izraela, Kanady, Belgii i Polski. Obecnie posiada 29 nieruchomości o łącznej powierzchni 262.000 m kw.
W Polsce Adgar działa za pośrednictwem spółek córek o nazwach Adgar Postępu, Real Estate Solutions, Adgar BCI, Adgar BCIII oraz Fiorella. Firma jest deweloperem i zarządcą jednego z najnowocześniejszych obiektów biurowych w Warszawie, czyli Adgar Plaza, który łącznie z Adgar Business Centre tworzy kompleks Adgar. Grupa Adgar posiada w swoim portfolio także budynek biurowy Adgar Business Centre II oraz nieruchomość przy Alei Prymasa Tysiąclecia na Woli, na której znajduje się salon oraz punkt serwisowy BMW Inchcape. W czerwcu 2013 roku Grupa Adgar kupiła kompleks usytuowany przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie, który funkcjonuje pod nazwą Adgar Park West i oferuje ponad 43.000 m kw. powierzchni. Obiekt obecnie przechodzi gruntowną modernizację. Zostanie m.in. stworzona szklana elewacja oraz wyjątkowa strefa sportu AdgarFit.

Geodis Calberson Polska to firma logistyczna świadcząca usługi z zakresu transportu drogowego, lotniczego, morskiego, intermodalnego, jak i usługi magazynowania. Spółka należy do francuskiej grupy GEODIS będącej częścią SNCF. Grupa GEODIS jest 4. dostawcą usług logistycznych w Europie, oferującym kompleksowe zarządzanie całością lub częścią łańcucha dostaw. W Polsce firma posiada oddziały w Czeladzi, w Strykowie, we Wrocławiu i w Gdyni (agencja celna). Geodis Calberson Polska prowadzi projekty dla firm z różnych branż, m.in. automotive, retail, FMCG, industry, mfarmaceutycznej i meblowej. Specjalizuje się także w ponadgabarytach i transportach specjalnych (industrial projects).