Budimex zaczął w Mielnie budowę apartamentowca Dune B

1062
Dune Resort w Mielnie

Dune Resort w Mielnie

Roboty budowlane przy drugiej części kompleksu Dune Resort ruszyły pełną parą. Budimex SA ma 22 miesiące na oddanie gotowego obiektu mieszczącego 151 apartamentów wakacyjnych wraz z bogatą infrastrukturą towarzyszącą.

Inwestor, należąca do Firmus Group spółka Dune B, ogłosił właśnie start oficjalnej sprzedaży. Jedna trzecia apartamentów została sprzedana lub zarezerwowana na etapie przedsprzedaży.
Dune B będzie drugą z trzech części Dune Resort. Pierwsza, wybudowana również przez Budimex Dune A, działa od dwóch lat. To 114 eleganckich mieszkań, restauracja z kawiarnią, sala fitness, gabinet kosmetologiczny, całodobowa recepcja z dyskretną ochroną, podziemna hala garażowa. Na zewnątrz zaś dwa baseny z podgrzewaną wodą i plac zabaw dla dzieci.
Dune A stoi dosłownie na wydmie, tuż przy promenadzie spacerowej. Unikatowa lokalizacja to jeden z wyróżników inwestycji. Budynek został harmonijnie wkomponowany w otoczenie. Podobnie będzie z Dune B. Oprócz 151 apartamentów powstanie tam strefa SPA, restauracja, coctail bar. Na dziedzińcu pojawi się fontanna. Z tarasów obu budynków możliwe jest zejście wprost na plażę.
Umowa wykonawcza o wartości 55,3 mln zł netto została podpisana 1 czerwca br. Jednak ze względu na sezon wakacyjny, by nie zakłócać wypoczynku gościom Mielna, roboty budowlane ruszyły 17 sierpnia. Na realizację inwestycji Budimex ma czas do 29 maja 2017 roku.
Nadzór merytoryczny i finansowy nad budową Firmus powierzył firmie Gleeds Polska, z którą współpracował już przy poprzedniej realizacji. Bankiem obsługującym inwestycję jest Getin Noble Bank.
Stein Christian Knutsen, prezes Firmus Group, komentuje:
Zapraszamy do współpracy najlepszych. Zależy nam, by uzyskać najwyższą możliwą jakość we wszystkich obszarach. Dune wyznacza nowy standard inwestycji apartamentowych nie tylko w Mielnie, ale w ogóle na polskim wybrzeżu. Nie da się go porównać z niczym co dotychczas powstało nad polskim Bałtykiem.
Pierwszy etap prac to wbicie w grunt ścianek szczelnych jako zabezpieczenia wykopu (łączna długość grodzic stalowych wynosi ok. 6,5 km). Potrwa to do końca sierpnia. Później przyjdzie czas na wykonanie wykopu, z którego zostanie usunięte 23 tys. m sześc. urobku (1650 wywrotek ziemi). Równocześnie prowadzone będzie odwodnienie wykopu, gdyż poziom posadowienia budynku znajduje się 209 cm poniżej poziomu morza.
Na przełomie września i października wykonane zostanie wzmocnienie gruntu pod posadowienie budynku. Dopiero wtedy, po uprzednim wykonaniu izolacji przeciwwodnej, możliwe będzie wylanie płyty fundamentowej. Na jej wykonane potrzeba 3750 m sześc. betonu (ok. 400 popularnych „gruszek”). Gdyby betonować płytę w jednym cyklu, to dwie pompy do betonu musiałyby pompować go nieustannie przez trzy doby. Plan przewiduje zakończenie tych prac 4 grudnia br.
Ściany kondygnacji podziemnej i strop nad garażem mają być gotowe do połowy marca przyszłego roku. Zakończenie stanu surowego otwartego przewidziane jest na 30 września, a stanu surowego zamkniętego (z wyłączeniem głównych ciągów komunikacyjnych) na 25 listopada 2016 roku.
Jak mówi Rafał Wojtaszek, kierownik kontraktu ze strony Budimeksu, przy takim ogromnie robót termin realizacji DUNE B wyznaczony na 29 maja 2017 roku jest bardzo ambitny:
Będzie to trudne wyzwanie logistyczne. Przede wszystkim ze względu na to, że poruszamy się w obszarze nadmorskim, turystycznym. Ale jestem przekonany, że mu sprostamy.
Rafał Wojtaszek dodaje:
Tak jak podczas realizacji Dune A będziemy się starać nawiązywać współpracę przede wszystkim z firmami lokalnym, których fachowość wtedy poznaliśmy. Przy realizacji pierwszego etapu inwestycji współpracowaliśmy w sumie z 68 firmami lokalnymi z różnych branż, począwszy od firm wykonawczych stanu surowego, przez firmy od „wykończeniówki”, instalacyjne, dostawców materiałów, czy geodetów.
Główny architektem inwestycji i autorem projektu jest dr Marek Sietnicki z SAS – Studio Architektoniczne Sietnicki ze Szczecina. Jako współwłaściciel pracowni Mellon Architekci projektował on również Dune A. Projekt zachowuje wszystkie wyróżniki poprzedniej realizacji. Duże powierzchnie przeszkleń powodują maksymalny dostęp do wnętrz naturalnego światła. Pomieszczenia są wysokie, a to wzmaga odczucie przestronności. Bryły obiektu zostały tak ustawione względem stron świata, by z możliwie wielu punktów dostępny był widok na morze. Jasne elewacje zlewają się z naturalnym otoczeniem plaży i wydmy brzegowej.
DUNE B zaoferuje nabywcom 151 wykończonych pod klucz apartamentów o zróżnicowanej powierzchni: 36 typu studio; 80 dwupokojowych, 29 trzypokojowych i 6 penthouse’ów. Klient będzie się mógł od razu wprowadzić do lokalu kompletnie urządzonego, z armaturą, podłogami, ceramiką oraz wyposażeniem w łazience i kuchni.
W budynku zaplanowano obszerne lobby (powierzchnia blisko 130 m kw.) z recepcją i ochroną. W podziemnej hali garażowej będą miejsca postojowe, komórki lokatorskie oraz boksy rowerowe. Na powierzchni ok. 510 m kw. zaplanowana została strefa SPA, a w niej basen pływacki, basen rekreacyjny i basen dla dzieci, jacuzzi, sauny, pomieszczenie do masażu. Dopełni ona ofertę rekreacyjną Dune A.
Wraz z początkiem robót budowlanych ruszyła oficjalna sprzedaż apartamentów. Co trzeci jest już sprzedany albo zarezerwowany. W opinii Cezarego Kuleszy, szefa marketingu Firmus Group, to najlepszy czas na zakup:
W pierwszym etapie zaproponowaliśmy nabywcom głównie mieszkania mniejsze, typu studio. Wybór jest duży, a ceny niższe niż spodziewane w późniejszym okresie realizacji naszej inwestycji.

__________________________________________
INFORMACJE DODATKOWE

Apartamentowiec DUNE B w liczbach:
Powierzchnia zabudowy: 2772,35 m kw. (ok. 35,32 proc. powierzchni działki)
Powierzchnia hali garażowej: 3686 m kw.
Powierzchnia mieszkalno-użytkowa razem: 8000 m kw.
Powierzchnia strefy SPA: 510 m kw.
Powierzchnia usługowa: 303 m kw.
Kubatura: 51 243 m sześc.
Wysokość w najwyższym miejscu: 22,95 m

Inwestor:
Firmus Group jest grupą spółek deweloperskich, która skupia swoją działalność na wybrzeżu środkowym – Mielnie, Koszalinie i okolicach. Dotąd zrealizowała na zlecenie firmy Hatteland obiekt przemysłowy w koszalińskiej podstrefie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a w Mielnie budynek apartamentowy Tarasy (przy głównym deptaku), kompleks czterech budynków o nazwie Rezydencja Park oraz projekt Dune A ze 114 apartamentami (tuż przy plaży i promenadzie). Firmus Group jest jednym z największych prywatnych właścicieli nieruchomości gruntowych na terenie Środkowego Pomorza, a największym w Polsce jeśli chodzi o tereny położone bezpośrednio nad morzem. W sumie dysponuje 2 mln m kw. terenów, z których ponad połowa może być przeznaczona pod szeroko rozumiane budownictwo mieszkaniowe i usługowe.