Botaniczna – nowe osiedle po zielonej stronie miasta

1162
Botaniczna 3

Botaniczna 3

Sąsiedztwo Ogrodu Botanicznego, jeziora Rusałka, parku Sołackiego i terenów sportowych Olimpii, doskonała komunikacja ze ścisłym centrum miasta i drogami wylotowymi z Poznania, nowoczesna architektura oraz przyjazna dla wszystkich grup wiekowych, starannie przemyślana i zaprojektowana przestrzeń mieszkalna – półprywatna i publiczna – to najważniejsze atuty najnowszej inwestycji Nickel Development – osiedla Botaniczna.

Na początku 2014 r. na poznańskich Ogrodach rozpocznie się budowa osiedla Botaniczna – kompleksu składającego się z pięciu, zróżnicowanych wysokością, otulonych zielenią, budynków. W pierwszym etapie inwestycji, w dwóch budynkach przy ul. Św. Wawrzyńca, powstanie 175 mieszkań o powierzchni od 34 do 92 m kw. Kompleks zlokalizowany będzie pomiędzy ulicami Botaniczną, Nałkowskiej i Św. Wawrzyńca. W jednej z najbardziej malowniczych lokalizacji w Poznaniu, oddalonej jedynie 4 km od ścisłego centrum miasta i 10 km od jego zachodniej obwodnicy, powstanie docelowo kompleks 5 nowoczesnych, otulonych zielenią budynków wraz z pełną infrastrukturą zewnętrzną, w tym m.in. filią dwujęzycznego przedszkola Zaczarowany Park, placami zabaw, miejscami parkingowymi, sklepami i punktami usługowymi. Projekt nowego osiedla, przygotowany przez cenioną Pracownię Architektoniczną Insomia, zaprezentowano po raz pierwszy podczas poznańskich Targów Mieszkań i Domów nowyadres.pl.

Sąsiedztwo zobowiązuje

Sąsiedztwo Ogrodu Botanicznego, parku Sołackiego, jeziora Rusałka czy popularnych wśród poznaniaków terenów sportowo-rekreacyjnych Olimpii zobowiązuje – mówi Magda Deszczyńska, dyrektor sprzedaży i marketingu Nickel Development. – Mając świadomość, iż nasza inwestycja powstanie w wyjątkowym zakątku Poznania postanowiliśmy stworzyć osiedle o niebanalnej, harmonijnej architekturze, przyjazne i bezpieczne dla każdej grupy wiekowej: ludzi młodych, rodzin z dziećmi, seniorów, jak również dla osób niepełnosprawnych. Otoczone zielenią miejsce, gdzie można po prostu dobrze i wygodnie żyć, gdzie najmłodsi bawią się z dala od samochodów, gdzie można spacerować, uprawiać sporty, odpoczywać po nauce czy pracy, ale także zrobić szybko zakupy i mieć łatwy dostęp do niezbędnych usług. Mamy nadzieję, iż mieszkańcy Botanicznej docenią zarówno samą lokalizację, jak również rozwiązania funkcjonalne zaproponowane przez pracujący nad naszym projektem zespół.

Aby dopasować projektowane osiedle do okolicznej zabudowy, zróżnicowano wysokość poszczególnych budynków. Najniższe staną w sąsiedztwie terenów willowych, najwyższy powstanie natomiast w pobliżu wysokich budynków poznańskiego Pofamu. Osiedle Botaniczna, podobnie jak wcześniejsze realizacje dewelopera, będzie kompleksem otwartym, nieogrodzonym żadnym murem czy płotem. Bezpieczeństwo przyszłym mieszkańcom zapewni ochrona, jak również takie rozwiązania, jak m.in. brak klasycznych parterów, wydzielenie stref półprywatnych dla mieszkańców oraz oddzielenie strefy spacerowej od stref wypoczynkowych poprzez zróżnicowanie wysokości terenu.

Blisko miasta, blisko przyrody

Największym atutem Osiedla Botaniczna jest niewątpliwie jego lokalizacja, zapewniająca zarówno bliskość terenów przyrodniczo-rekreacyjnych oraz tras rowerowych, jak również szybki dojazd do ścisłego centrum miasta, dzięki m.in. położonej w odległości 600 m pętli tramwajowo-autobusowej. Z terenu osiedla, korzystając z przeznaczonych specjalnie dla rowerzystów i pieszych bezpiecznych przejść pod ulicami Św. Wawrzyńca i Niestachowską, można szybko dotrzeć nad Rusałkę, na teren Olimpii czy do parku Sołackiego. Inwestor zapewni przyszłym mieszkańcom bezkolizyjne połączenie drogowe z ul. Św. Wawrzyńca, które z pewnością usprawni istniejący w tym rejonie układ drogowy, łącząc tę ulicę z ulicą Nałkowskiej. Nowy zjazd pozwoli także na łatwy dojazd do drugiej ramy komunikacyjnej Poznania, zachodniej obwodnicy miasta oraz autostrady A2.
Przy tworzeniu koncepcji osiedla najważniejszą wartością była dla nas funkcjonalność przestrzeni – wyjaśnia Agnieszka Węgrowska, szef rozwoju produktu w Nickel Development. – Zarówno przestrzeni mieszkalnej, jak i przestrzeni publicznej, czy półprywatnej całego kompleksu. Budujemy w mieście, tuż obok ścisłego centrum i osiedle Botaniczna będzie miało miejski charakter. Chcieliśmy jednak jak najlepiej wykorzystać wspaniałe otoczenie parków i ogrodów. Dlatego też komunikacja samochodowa, zewnętrzne miejsca parkingowe i większość lokali usługowych zostanie zlokalizowana od ulic św. Wawrzyńca i Nałkowskiej, a przez środek osiedla, od ul. Nałkowskiej do ul. Botanicznej, prowadzić będzie, przeznaczona tylko dla pieszych, aleja spacerowa, z bieżnią, stołami do gry, placem zabaw, ławkami i zielenią. Aby zapewnić mieszkańcom spokój i intymność, aleja położona będzie poniżej linii okien.

Botaniczna 2

175 mieszkań w dwóch domach ze skrzydłami

W pierwszym etapie nowej inwestycji Nickel Development, wzdłuż ulicy Św. Wawrzyńca, powstaną dwa połączone ze sobą budynki, które zgodnie z założeniami projektu pełnić będą rolę parawanu dźwiękowego dla pozostałej części osiedla. Każdy z budynków będzie składał się z 4-kondygnacyjnej, równoległej do ulicy części głównej oraz dwóch 7-kondygnacyjnych skrzydeł. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców w obu obiektach oddanych zostanie łącznie 175 mieszkań, dwu-, trzy- i czteropokojowych, o powierzchni od 34 do 92 m kw. Pod budynkami zaprojektowano 2-kondygnacyjne podziemne hale garażowe z miejscami postojowymi oraz komórkami lokatorskimi, a w części parterowej lokale handlowo-usługowe, w tym pomieszczenie, w którym otwarta zostanie filia dwujęzycznego przedszkola Zaczarowany Park. Przy wejściach do klatek powstaną rowerownie, a wzdłuż uliczki dojazdowej zewnętrzne miejsca parkingowe.
Okna pomieszczeń dziennych i sypialni wychodzić będą na zielone wnętrze osiedla, tereny Ogrodu Botanicznego oraz tereny zajęte zabudową jednorodzinną. Od strony ulicy zaprojektowano klatki schodowe oraz pomieszczenia takie jak łazienki czy aneksy kuchenne. Najatrakcyjniejsze mieszkania, z dużymi, niemal 30-metrowymi loggiami lub dwoma balkonami, znajdą się w skrzydłach budynków, usytuowanych w linii wschód-zachód. Z najwyższych kondygnacji będzie rozpościerać się widok na ciągnący się aż za Kiekrz zachodni klin zieleni.

Funkcjonalne mieszkania dla każdego

Wygoda klienta to dla nas priorytet, dlatego na osiedlu Botaniczna zaoferujemy przyszłym mieszkańcom bardzo przemyślane układy mieszkań w uporządkowanym, czytelnym systemie – twierdzi Magda Deszczyńska. – W naszej ofercie, dotyczącej pierwszego etapu inwestycji, znajdą się trzy grupy mieszkań: mieszkania ekonomiczne, mieszkania uniwersalne oraz mieszkania komfortowe. Dla każdej grup wiekowej, stosownie do potrzeb i oczekiwań, przygotowaliśmy jak najlepsze rozwiązania funkcjonalne lokali oraz dodatkowe usługi. Przykładowo dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych wzbogacimy nasz standardowy pakiet wykończenia mieszkania pod klucz o wszystkie niezbędne udogodnienia, w tym specjalistyczne wyposażenie łazienki czy szersze niż w standardzie drzwi wewnętrzne. Inwestycja wejdzie do sprzedaży na początku przyszłego roku, jednak już teraz można wybierać i rezerwować mieszkania.
Zaplanowane na osiedlu Botaniczna mieszkania ekonomiczne to bardzo funkcjonalne lokale o małym metrażu. Polecane jako pierwsze mieszkanie dla ludzi młodych lub doskonałą inwestycję pod wynajem będą miały powierzchnię 34-39 m kw. w przypadku lokali dwupokojowych oraz 48-58 m kw. przy mieszkaniach trzypokojowych. Mieszkania uniwersalne, niezbyt obszerne, ale niezwykle wygodne, zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Dwupokojowe mają metraż od 42 do 47 m kw., natomiast trzypokojowe powierzchnię 61 m kw. Największe mieszkania komfortowe to lokale trzypokojowe o powierzchni 70–77 m kw. oraz czteropokojowe – 76 lub 92 m kw. Wygospodarowano w nich garderoby i dodatkowe łazienki, a metraż kuchni spokojnie pozwala na wspólne gotowanie z przyjaciółmi. Mieszkania kosztują od 220 do 600 tys. zł. W przedsprzedaży ceny metra wahają się od 6000 do 7400 za najatrakcyjniejsze lokale.
Deweloper przewiduje, iż pierwsze mieszkania na osiedlu Botaniczna trafią do rąk przyszłych mieszkańców po około 24 miesiącach od rozpoczęcia budowy I etapu inwestycji.

Informacje o firmie Nickel Development, jej inwestycjach oraz ofercie sprzedażowej są dostępne na: www.nickel.com.pl oraz www.facebook.com/nickeldevelopment.