Biurowy kryzys nadpodaży – strach ma wielkie oczy?

1103
biurowce w Polsce konfer

biurowce w Polsce konfer

Optymizm deweloperów biurowych już niebawem może ustąpić miejsca czarnemu pesymizmowi – na rynek w najbliższych kilkunastu miesiącach trafią setki tysięcy metrów kwadratowych nowych powierzchni biurowych. Rynek od kryzysu nadpodaży może uratować ożywiony popyt wewnętrzy. Jest on jednak trudny do oszacowania.

Polski sektor nieruchomości biurowych stosunkowo łagodnie przeszedł przez okres globalnego spowolnienia gospodarczego z lat 2009-2010. Po krótkim okresie podażowej suszy deweloperzy optymistycznie ocenili możliwości naszego rynku i odmrozili wstrzymane wcześniej inwestycje, a także rozpoczęli wiele nowych projektów. Według danych firmy doradczej Colliers International, w latach 2013-2014 na polski rynek może trafić nawet milion metrów kwadratowych nowej powierzchni biurowej. Gospodarka jednak zwalnia, a popyt zewnętrzny również jest trochę niższy, niż oczekiwano. Czy nasz rynek biurowy będzie w stanie wchłonąć w najbliższych latach tak wielką podaż nowej powierzchni?
Odpowiedzi na to i inne pytania będą poszukiwać uczestnicy 6. edycji konferencji „Biurowce w Polsce”, organizowanej przez firmę Nowy Adres SA. To najważniejsze i najbardziej prestiżowe spotkanie branży biurowej w Polsce po raz pierwszy odbędzie się w formule dwudniowej – impreza będzie miała miejsce 23 i 24 października w hotelu Marriott w Warszawie.
Na forum konferencji udział weźmie ponad 40 prelegentów reprezentujących pełne spektrum poglądów i opinii oraz blisko 250 uczestników czynnie działających na polskim rynku biurowym. Drugi dzień konferencji otworzy wykład „Bułgaria, Rumunia, Czechy, Ukraina – rywale Polski w walce o najemców z sektora BPO. W czym nas przewyższają, jakie są nasze przewagi?”, który wygłosi jeden z najbardziej uznanych ekspertów europejskiego rynku biurowego – Damian Harrington, regionalny dyrektor działu badań na Europę Wschodnią w firmie Colliers International. Tego samego dnia dyskutowane będą również kwestie, które do tej pory nie pojawiały się na rodzimych konferencjach, jak np. dostosowywanie przestrzeni biurowych do zmian wymuszanych przez upowszechnianie się modelu telepracy, czy pola, na jakich starsze obiekty biurowe mogą rywalizować o najemców z najnowocześniejszymi projektami. Z kolei pierwszy dzień konferencyjny zdominują podsumowania obecnej sytuacji rynkowej oraz kwestie atrakcyjności polskich biurowców jako produktów inwestycyjnych. W panelach dyskusyjnych wezmą udział przedstawiciele największych deweloperów na naszym rynku oraz międzynarodowych firm doradczych. Nie zabraknie również debat z przedstawicielami banków finansujących inwestycje komercyjne.

Więcej informacji: www.konferencje.nowyadres.pl/biurowce-w-polsce