Bestsellerowe Osiedle Botaniczna w nowej odsłonie

1193
Botaniczna 2 etap

Botaniczna 2 etap

12 września 2015 r. podczas targów mieszkaniowych w Poznaniu po raz pierwszy zaprezentowany zostanie drugi etap inwestycji Osiedle Botaniczna, realizowanej przez Nickel Development.

Jesienne targi mieszkaniowe charakteryzują się tym, że zazwyczaj obfitują w jeszcze więcej premier rynkowych niż ich wiosenna edycja. Firma Nickel Development przygotowała szczególną premierę. Będą to nowe mieszkania na Osiedlu Botaniczna, w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Rusałka i ogrodu botanicznego. Jak do tej pory Osiedle Botaniczna to bestsellerowy produkt poznańskiego dewelopera. Tempo, w jakim mieszkania na tym osiedlu znajdowały swoich nabywców było rekordowe w 17-letniej historii poznańskiej firmy rodzinnej.
Długo oczekiwana premiera drugiej części Osiedla Botaniczna będzie mieć miejsce podczas Targów Mieszkań i Domów, które odbędą się w weekend 12-13 września, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Liczba zapytań i tempo, w jakim klienci podejmowali decyzję o zakupie w przypadku pierwszego etapu Osiedla Botaniczna, przerosło nasze oczekiwania – mówi Agata Olszyńska, dyrektor sprzedaży i marketingu Nickel Development.Zapytania dotyczące drugiego etapu spływają do nas już od kilku miesięcy. Budynek widoczny już doskonale od strony ul. Św. Wawrzyńca pozytywnie przyciąga uwagę i buduje rozpoznawalność tej inwestycji w Poznaniu. Poza tym nabywcy czują się pewnie kupując mieszkanie w drugim etapie już istniejącego osiedla – dodaje.

Nowoczesne budynki przy ogrodzie botanicznym

Drugi etap Osiedla Botaniczna to 233 mieszkania. Znajdą się one w niskich, 5-piętrowych blokach oraz 11-piętrowym wieżowcu. Będą one liczyły od 2 do 4 pokoi rozplanowanych zgodnie z tymi samymi zasadami, które docenili dotychczasowi nabywcy mieszkań na Botanicznej, a także analitycy rynku. Metraż nowych mieszkań to od 33 do 111 m kw. Najmniejsze z dwupokojowych mieszkań będą miały cechy kawalerki. Wartością dodaną tych mieszkań i ważnym wyróżnikiem na rynku jest wydzielona w przemyślany sposób sypialnia. To rozwiązanie spotkało się z dużym uznaniem nabywców już w pierwszym etapie budowy osiedla.
Wśród nich znaleźli się również inwestorzy nastawieni na wynajem lokali. Dla nich lokalizacja osiedla jest podwójnie atrakcyjna – nie dość bowiem, że jest ono w bezpośrednim sąsiedztwie terenów rekreacyjnych, to znajduje się także bardzo blisko nowego centrum biurowego, które powstało na Marcelinie. Zgodnie z prognozami mają powstać tam nowe miejsca pracy w sektorze profesjonalnych usług dla biznesu.
Według zapowiedzi Nickel Development pierwsze umowy deweloperskie dotyczące drugiego etapu Osiedla Botaniczna będą mogły zostać podpisane na przełomie października i listopada tego roku. Firma planuje zakończenie budowy tego etapu inwestycji na pierwszy kwartał 2018 roku.

Deweloperskie „Kup teraz”

Premiera drugiego etapu osiedla jest połączona z prezentacją nowatorskiego systemu wprowadzonego przez Nickel Development. Dzięki niemu klienci nie będę musieli odwiedzać osobiście biura sprzedaży, aby dokonać blokady mieszkania do czasu podpisania umowy deweloperskiej. Zdecydowani na zakup będą mogli zablokować jego dostępność dla innych klientów poprzez stronę internetową, dokonując za pośrednictwem PayU opłaty w kwocie 1000 zł. W momencie podpisywania umowy deweloperskiej będzie ona odejmowana od ceny mieszkania. To pierwsze tego typu rozwiązanie nie tylko w Poznaniu, ale również wśród największych deweloperów w kraju.
Wielokrotnie spotkaliśmy się z sytuacją, w której klienci chcieli do nas wrócić po upatrzone mieszkanie nawet na drugi dzień po spotkaniu w biurze sprzedaży, a ono było już sprzedane. System blokowania mieszkań online sprawia, że klient może wyłączyć wybrane przez siebie mieszkanie z oferty niezwłocznie po podjęciu decyzji o jego zakupie. Nie musi czekać do następnego dnia na spotkanie z naszym sprzedawcą oraz przygotowanie stosownych dokumentów. Umowę blokady akceptuje online i od razu przechodzi do płatności internetowej – mówi Agata Olszyńska.
Rozważane jest też rozszerzenie systemu na innych inwestycjach. System jest bardzo prosty i deweloper spodziewa się jego dużej popularności wśród klientów. Firma nie rezygnuje przy tym z konwencjonalnej blokady, której można dokonać osobiście podczas spotkania w biurze sprzedaży. Poza tą opcją klienci mają również do dyspozycji bezpłatną rezerwację maksymalnie dwóch lokali na czas trzech dni roboczych.