BEST S.A. wynajmuje 2000 mkw. powierzchni biurowej w gdyńskim kompleksie Tensor

1086
Tensor Gdynia

Tensor Gdynia

Jedna z największych firm działających w branży windykacyjnej w Polsce – BEST S.A. wynajęła ponad 2000 mkw. powierzchni biurowej w budynku X, powstającym w ramach gdyńskiego kompleksu Tensor. Tym samym stopień komercjalizacji obiektu X sięgnął 50 proc. na dziewięć miesięcy przed oddaniem do użytku.

Ewa Szabuniewicz, dyrektor Pionu HR w BEST S.A., informuje:
Szukaliśmy już od dłuższego czasu pomysłu, w jaki sposób rozwiązać zagadnienie kwestii biurowych w obliczu dynamicznego rozwoju firmy i potrzeby poprawy jakości naszej siedziby. Biurowiec Tensor X spełnia nasze oczekiwania, a deweloper elastycznie podszedł do rozmów, co zaowocowało podpisaniem umowy najmu. Jesteśmy przekonani, że nasi pracownicy będą zadowoleni zarówno z lokalizacji, jak i licznych udogodnień oferowanych w ramach projektu Tensor.
BEST S.A. to kolejny najemca, który wybrał budynek X. Wcześniej umowę najmu podpisała firma Maersk Polska.
Zdaniem Mikołaja Konopki, wiceprezesa EURO STYL, kompleks biurowy Tensor trafia w potrzeby najemców poszukujących nowoczesnej, przyjaznej pracownikowi, ale również doskonale skomunikowanej siedziby. W odległości 5 minut spacerem od inwestycji znajduje się stacja Szybkiej Kolei Miejskiej, liczne przystanki autobusowe i trolejbusowe oraz nowo budowana stacja Pomorskiej Kolei Metropolitalnej o nazwie Stadion.
Agentem wyłącznym odpowiedzialnym za komercjalizację kompleksu Tensor jest międzynarodowa firma doradcza JLL.
Magdalena Reńska, dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy w JLL dodaje, że po podpisaniu przez BEST S.A. umowy najmu poziom komercjalizacji budynku X sięgnął 50 proc. To świetny, jej zdaniem wynik dla obiektu powstającego na tak konkurencyjnym rynku biurowym, jakim jest obecnie Trójmiasto.
Tensor powstaje w Gdyni przy ulicy Łużyckiej 8. Utworzą go trzy nowoczesne budynki klasy A o nazwach X, Y i Z. Całkowita powierzchnia najmu wyniesie 19.750 mkw. Pierwszy etap realizacji inwestycji, czyli budynek X, będzie gotowy na początku 2016 roku. Powierzchnia najmu X wyniesie 4.960 mkw., Y – 8.190 mkw., a Z – 6.600 mkw. W kompleksie Tensor będzie 450 miejsc parkingowych. Ważnym atutem parku biurowego Tensor, oprócz bardzo dobrze skomunikowanej lokalizacji, jest również funkcjonalność, którą wspierają m.in. energooszczędna fasada, instalacja BMS, zasilanie awaryjne UPS i generator prądotwórczy, nowoczesna instalacja HVAC wraz z rozwiązaniami typu free cooling oraz mnogość proekologicznych rozwiązań (oczekiwana certyfikacja BREEAM na poziomie co najmniej bardzo dobrym). Ponadto zaprojektowano wysokiej jakości przestrzenie wspólne w budynkach, a na zewnątrz przyjazne użytkownikom miejsca z atrakcyjną małą architekturą oraz miejsca relaksu dla pracowników np. tor do gry w bule. Ważne są także udogodnienia dla rowerzystów udostępniane najemcom bez żadnych kosztów. Obejmują one naziemne i podziemne parkingi, szatnie z prysznicami dla kobiet i mężczyzn, specjalne stanowiska do mycia rowerów i samoobsługowe stacje naprawy. Istotnym aspektem jest także możliwość elastycznej aranżacji powierzchni biurowych i szerokie wsparcie architektoniczne dewelopera w zakresie aranżacji i wykończenia biur najemców.