Bank of New York Mellon wynajmuje powierzchnię w Aquarius Business House

1112
Aquarius BC

Aquarius BC 

Największy depozytowy bank na świecie – BNY Mellon – wynajął 6.250 mkw. w Aquarius Business House, biurowcu klasy A realizowanym w centrum Wrocławia przez spółkę Echo Investment.

 

Bank of New York Mellon to kolejna – po Tieto Poland, PwC i AXIT – międzynarodowa firma, która zdecydowała się na wynajęcie powierzchni biurowej w Aquarius Business House. Na 6.250 mkw. BNY Mellon utworzy docelowo od 700 do 1000 stanowisk pracy.
Bardzo się cieszę, że tak prestiżowa instytucja finansowa wybrała nasz projekt. Negocjacje trwały blisko osiem miesięcy. Wiele miejsca poświęciliśmy wymaganiom technicznym, bezpieczeństwu zasilania i ciągłości pracy. Ważnym aspektem były też rozwiązania proekologiczne. Naszych partnerów z BNY Mellon przekonały zastosowane rozwiązania energooszczędności, system zarządzania BMS, a także uzyskanie certyfikatu BREEAM Interim i rozpoczęty proces certyfikacji w standardzie LEED – mówi Rafał Mazurczak, dyrektor Zespołu Komercjalizacji i Marketingu w Dziale Biur i Hoteli Echo Investment.
Julita Spychalska, dyrektor w Dziale Reprezentacji Najemców Jones Lang LaSalle:
– The Bank of New York Mellon, w związku z planami rozwoju działalności centrum usług we Wrocławiu, poszukiwał nowej lokalizacji dla zespołu swoich specjalistów. Firma wybrała projekt Aquarius Business House właśnie ze względu na jego lokalizację w ścisłym centrum oraz szerokie możliwości adaptacji przestrzeni do zmieniających się potrzeb inwestora. Decyzja i kryteria wyboru, jakimi kierował się BNY Mellon dowodzą, że mamy do czynienia z niesłabnącym popytem najemców przede wszystkim na elastyczne, duże przestrzenie biurowe. Co więcej, biorąc pod uwagę mocną pozycję Wrocławia jako lokalizacji dla inwestycji zagranicznych, szczególnie z sektora SSC/BPO, projekty spełniające opisane kryteria, mają bardzo duże szanse na sukces komercyjny.
Aquarius Business House powstaje w centrum Wrocławia u zbiegu ulic Borowskiej i Swobodnej. Projekt jest realizowany w dwóch etapach. Pierwszy z nich zakończył się w listopadzie 2012 r. Zakończenie drugiego etapu zaplanowano na październik 2013 roku. Architektura budynku powstała w pracowni Arcad z Kielc.

Bank of New York Mellon Corporation, znany powszechnie jako BNY Mellon jest międzynarodową instytucją finansową utworzoną w 2007 roku w wyniku połączenia Bank of New York oraz Mellon Financial Corporation.
Grupa zatrudnia ponad 48 tysięcy osób i zarządza aktywami wartymi 1,2 biliona dolarów. Wartość depozytów pieniężnych sięga 25,5 bilionów dolarów, co czyni BNY Mellon największym bankiem depozytowym na świecie.
Działalność opiera się na sześciu głównych segmentach – usługi doradcze, zarządzanie aktywami, pośrednictwo finansowe, ubezpieczenia, depozyty oraz wealth managament. Jest to najstarsza instytucja bankowa w Stanach Zjednoczonych – Bank of New York został założony w 1784 roku przez Alexandra Hamiltona.

Aquarius Business House to setny projekt Echo Investment i nowoczesny kompleks biurowy oferujący szereg najnowszych rozwiązań technologicznych, wysokiej klasy łącza teleinformatyczne, systemy bezpieczeństwa i kontroli dostępu, a także funkcje pozwalające w sposób proekologiczny, efektywny i oszczędny zarządzać energią i mediami. Obiekt składa się z dwóch 7-kondygnacyjnych budynków.
Powierzchnia biurowa całego obiektu przeznaczona na wynajem to 25.000 mkw. Zaprojektowano ją w układzie otwartego planu, co przy dużej dostępności światła naturalnego zapewnia użytkownikom elastyczność aranżacji i duży komfort pracy. W zespole biurowym Aquarius Business House zaplanowano szereg funkcji dodatkowych. Jego użytkownicy będą mogli korzystać m.in. z przychodni medycznej, lunch baru, kawiarni, saloniku prasowego, a osoby dojeżdżające do pracy na rowerach z przygotowanych specjalnie z myślą o nich parkingu i szatni wyposażonej w prysznice. Obsługujące obiekt parkingi dla samochodów zaoferują łącznie 410 miejsc: 323 w parkingu kubaturowym, 37 w parkingu podziemnym oraz 50 na parkingu zewnętrznym.