B&B Hotels Polska rozpoczyna budowę obiektu w Łodzi

1227
BB hotel lodz

BB hotel lodz

Trzecia co do wielkości sieć hoteli ekonomicznych w Europie – Grupa B&B Hotels – kontynuuje rozwój w Polsce i startuje z kolejną inwestycją. Nowym członkiem hotelowej rodziny będzie zapowiadany obiekt w Łodzi.

Podobnie jak jego bracia w Toruniu, Warszawie i we Wrocławiu, a także ten planowany w Katowicach, wyrośnie w samym centrum miasta. Hotel B&B w Łodzi pierwszych gości przyjmie w ostatnim kwartale 2016 roku. Budowę zrealizuje firma CFE Polska, należąca do belgijskiej Grupy CFE.
Nowy hotel sieci B&B powstanie na działce o powierzchni 1600 m kw., zlokalizowanej w samym sercu miasta. Klasyczna, subtelna w swej prostocie i elegancji bryła o kubaturze ok. 17.000 tys. m kw. wyrośnie przy al. Kościuszki 14, doskonale korespondując ze starą śródmiejską zabudową. Realnych kształtów autorskiej wizji Jolanty Halagardy z pracowni projektowej Arbapol nada firma CFE Polska, której Grupa B&B Hotels powierzyła realizację swojej łódzkiej inwestycji.
CFE Polska istnieje na polskim rynku budowlanym od niemal dwudziestu lat. Jako generalny wykonawca CFE Polska posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów mieszkaniowych, handlowo-usługowych oraz hotelarskich, realizowanych przy użyciu nowoczesnych technologii i wysokiej jakości materiałów.
O wyborze generalnego wykonawcy decydowało doświadczenie oraz analiza kluczowych warunków proponowanej współpracy. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że budowa rusza co pozwoli, aby pierwsi goście mogli zameldować się w hotelu pod koniec 2016 roku – mówi Beatrice Bouchet, prezes B&B Hotels Polska.
Siedmiokondygnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej ok. 4000 m kw. pomieści 149 komfortowych pokoi o wysokim standardzie, w tym między innymi pokoje dla osób niepełnosprawnych i pokoje rodzinne. Każdy z pokoi zapewni wysoki komfort wyposażenia, nowoczesny wystrój jak również darmowe szybkie bezprzewodowe łącze internetowe. Hotel B&B w Łodzi udostępni również salę konferencyjną o powierzchni 50 m kw. wyposażoną w nowoczesny sprzęt multimedialny. W projekcie przewidziane są także podziemne oraz naziemne miejsca parkingowe dla gości hotelowych.
W Polsce przeżywamy rozkwit segmentu ekonomicznego w sektorze hotelarskim. Obserwujemy rozwój segmentu podróży służbowych, również turyści coraz częściej doceniają ofertę hoteli ekonomicznych. W obu grupach na znaczeniu wciąż zyskuje relacja jakości do ceny. Nikt nie lubi przepłacać, a jednocześnie nie chce zaniżać oczekiwań i wymagań co do proponowanych standardów. Nasi goście znajdują w hotelach sieci B&B wszystko, czego potrzebują do efektywnej pracy i przyjemnego odpoczynku: dobrze wyposażone pokoje z wygodnym łóżkiem, biurkiem i łazienką, bogaty bufet śniadaniowy, bezpieczny parking i bezpłatny dostęp do szybkiego, bezprzewodowego internetu – wyjaśnia Beatrice Bouchet.
Hotel B&B w Łodzi będzie kolejnym tego typu obiektem w Polsce. Po otwarciu dołączy on do uruchomionych już hoteli w Toruniu, Warszawie i we Wrocławiu, a także do planowanego obiektu w Katowicach, którego otwarcie zaplanowano również w 2016 roku.