Angel Poland Group zakupiło zabytkową kamienicę w Krakowie

1417
Stradomska 12-14

Stradomska 12-14

Angel Poland Group, jedna z największych grup deweloperskich w Polsce, kupiła nieruchomość w Krakowie przy ulicy Stradomskiej 12-14. Umowa sprzedaży na kwotę ok. 28 milionów złotych została podpisana 17 grudnia. Nieruchomość została nabyta od gminy Kraków.

Kamienica przy ulicy Stradomskiej 12-14 jest budynkiem zabytkowym. W przeszłości pełniła wiele funkcji – służyła m.in. jako szpital, dom celny, koszary wojskowe. Nieruchomość zakupiona została z decyzją o warunkach zabudowy na hotel.
Cieszymy się, że po raz kolejny będziemy mieć swój wkład w rozwój miasta – powiedział Shachar Samuel, współwłaściciel Angel Poland Group. – Każdej z naszych inwestycji w Krakowie – Angel Plaza, Angel City, czy Angel Wawel – towarzyszyły pozytywne przemiany w tkance miejskiej. Jesteśmy przekonani, że w tym przypadku będzie podobnie.
– Obecnie skupiamy się na naszym największym i najważniejszym projekcie, Angel Wawel – mówi Małgorzata Nowosielska, dyrektor marketingu i sprzedaży Angel Wawel. – Budowa trwa niespełna 7 miesięcy, sprzedaliśmy prawie 60 procent mieszkań. Jest to nasz wielki sukces.
Angel Poland Group to grupa deweloperska założona w 2003 roku. Posiada swoje biura w Krakowie i we Wrocławiu, w których zatrudnia ponad 50 osób. Prowadząc inwestycje na ponad 250.000 metrach kwadratowych, Angel Poland Group jest obecnie jedną z największych grup deweloperskich w Polsce. Bezpośrednie nakłady inwestycyjne wynoszą aktualnie ponad 500 milionów euro. W portfolio grupy znajdują się takie projekty jak m.in. krakowskie Angel Plaza i Angel City, wrocławskie OVO Hilton i The Granary oraz Wilanów One w Warszawie i inne.