412 mln euro za Silesia City Center

1182
Silesia City Center

Silesia City Center

Immofinanz Group sprzedaje centrum handlowe Silesia City Center w Katowicach. Cenę – 412 mln euro – ustalono powyżej wartości bilansowej obiektu.

Kupującym jest konsorcjum, na którego czele stanął Allianz. Do grona partnerów Allianz należy spółka deweloperska ECE. W przesłanym do redakcji Eurobuild CEE komentarzu można przeczytać:

– Od pewnego czasu przyglądamy się istniejącym w Polsce i Europie centrom handlowym – potencjalnym kandydatom do przejęcia. Polska pozostaje dla ECE kluczowym rynkiem – napisał Leszek Sikora, dyrektor działu rozwoju ECE.

Allianz nie ujawnia pozostałych konsorcjantów. Transakcja sprzedaży Silesia City Center zakończy się jesienią tego roku. Wcześniej zgodę musi wydać Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Cena zakupu Silesia City Center jest o ponad 20 mln euro wyższa od kwoty uzyskanej ze sprzedaży centrum handlowego Manufaktura w Łodzi (sprzedającym był Apsys, a kupującym Union Investment).

– Sprzedaż Silesia City Center jest dowodem na ożywienie na rynku inwestycyjnym w Europie Wschodniej. Zainteresowanie inwestorów wraca, jest to trend, który jest również wspierany przez ogólne wskaźniki rynkowe. Jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie przeprowadzić jeszcze inne transakcje sprzedaży w tym regionie w ciągu bieżącego roku finansowego – powiedział Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group.

Oprócz planowanych sprzedaży, firma prowadzi właśnie projekt budowy Tarasów Zamkowych – centrum handlowego, które ma powstać w Lublinie.

Źródło: Eurobuild CEE